Na stronie znajduje się 193 rezultatów dla słów: badań lekarskich

Temat: KURS "1" P-1 CMAS 12.02.2008 »  Sekcja: Kursy i warsztaty »  Data 2008-02-01, 09:32

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 2710

Zapraszamy na pierwszy w tym roku, podstawowy kurs nurkowania w systemie szkoleniowym CMAS.

Pierwsze spotkanie i wykład teoretyczny odbędzie
się w dniu 12 lutego 2008r., o godzinie 17.00,
w naszym Centrum Nurkowym przy
ul. Bystrzańskiej 29 (jadąc od miasta w kierunku Szczyrku, za hotelem Viena po lewej stronie).

Zapraszamy również do odwiedzenia nas w naszym Centrum Nurkowym BESKID DIVERS codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00.

Ze względu na dużą ilość telefonów z pytaniami o zasady przystąpienia do kursu informujemy, że podstawowe kursy nurkowania można rozpocząć bez wcześniejszego przygotowania, czyli np. kursu "O".

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu podstawowego P-1 zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, umożliwiające prawidłowe użytkowanie sprzętu nurkowego oraz bezpieczne nurkowanie na małych głębokościach (do 20m) z pełnoletnim płetwonurkiem o takich samych kwalifikacjach.

Warunki uczestnictwa w kursie podstawowym:
- 14 lat,
- umiejętność pływania w poprawny sposób,
- posiadanie badań lekarskich, dopuszczających do kursu
płetwonurkowania rekreacyjnego.

Koszt kursu: 1100zł

Cena obejmuje:
- materiały szkoleniowe,
- blok szkolenia teoretycznego,
- blok szkolenia praktycznego na basenie,
- blok szkolenia praktycznego na wodach otwartych,
- wstęp na basen i na akwen otwarty,
- sprzęt do nurkowania (oprócz sprzętu osobistego
ABC - maska, fajka, płetwy),
- po zaliczonym szkoleniu, międzynarodowe
dokumenty płetwonurka,
- możliwość zakupu sprzętu ABC w naszym Centrum
nurkowym ze zniżką przysługującą naszym
kursantom.

Obecne kursy, prowadzone są w systemie "zimowym" i będą trwały do wiosny.
Ponieważ każdy kurs nurkowania kończy się nurkowaniami na wodach otwartych, kursy prowadzone w systemie zimowym, zakończą się najprawdopodobniej z końcem kwietnia/ początkiem maja, co uzależnione jest od pogody i temperatury wody.
Zajęcia teoretyczne prowadzone są w naszym Centrum Nurkowym przy ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej.
Zajęcia praktyczne na basenie będziemy prowadzić na basenie liceum im. Kopernika w Bielsku lub na basenie szkoły rolniczej w Pszczynie.
Wszystkie zajęcia teoretyczne i basenowe, prowadzimy w godzinach popołudniowych, uzależnionych od sposobu umówienia się z naszymi kursantami. Zazwyczaj rozpoczynamy zajęcia w godzinach 17.00 lub 18.00, choć zawsze istnieje możliwość bardziej elastycznego umówienia spotkań.

Zapraszamy!

Wszelkie pytania dotyczące kursu oraz zapisy proszę kierować do:

instr. płetwonurkowania CMAS
Ryszard Szwajcer
tel. 033/ 8105574 (Centrum Nurkowe BESKID DIVERS)
tel. +48 606982470
lub drogą internetową:
na gadu-gadu nr 3600509
na Skypie: beskiddivers
lub mailem: beskid_divers@op.pl

 » 

Temat: Dyskusja na dowolne tematy »  Sekcja: Dyskusja na dowolne tematy »  Data Śr lut 28, 2007 22:36

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 593

Cytat:

uprawiam kręglarstwo


To na to potrzeba badań lekarskich:D?
Przecież tam raczej nie biegasz zbyt wiele, więc po co ten badania?!
Chyba że na wykrycie dopingu...

Temat: Tragiczny wypadek polskiego autokaru »  Sekcja: Komunikacja zbiorowa »  Data 2008-08-01, 22:57

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 5836

Prawo jazdy to za mało, by prowadzić autokar
Kierowcy autobusów, którzy do 10 września nie zdążą zrobić prawa jazdy kat. D, będą musieli zdobyć nowy dokument – świadectwo kwalifikacji zawodowej. Może to kosztować nawet 10 tys. zł

Ostatnie dni to czarna seria tragicznych wypadków autokarowych. W niektórych zawinili kierowcy. Coraz częściej słyszy się głosy, że zawodowi szoferzy nie zawsze mają odpowiednie umiejętności. Tymczasem od 10 września wchodzą w życie przepisy, które wprowadzają wyższe wymagania wobec nich. Znowelizowany w 2006 r. art. 3 prawa drogowego zmienia system szkolenia kierowców.

– Taka zmiana jest potrzebna. Każdy, lepszy od dotychczasowego, sposób szkolenia powinien zwiększyć bezpieczeństwo na drogach – mówi Tadeusz Wilk, dyrektor Departamentu Transportu w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. I choć co do zasady przewoźnicy są „za”, to otwarcie krytykują niektóre rozwiązania.

Po wakacjach ze świadectwem

Świeżo upieczonym kierowcom (czyli tym, którzy zdadzą egzamin na kategorię D po 10 września) nie wystarczy już kurs doszkalający. Przed podpisaniem umowy będą musieli przedstawiać świadectwo kwalifikacji zawodowej. Potwierdza ono, że zainteresowany przeszedł pozytywnie kwalifikację wstępną. Będzie je wydawał wojewoda lub osoba przez niego upoważniona.

– Po zdanym egzaminie oraz ze zdobytym świadectwem kierowca będzie musiał się zwrócić do starosty. Tam dostanie nowe prawo jazdy (jego wzór nie jest jeszcze znany), w którym zostaną umieszczone informacje o uzyskaniu kwalifikacji wstępnej, dacie koniecznego szkolenia okresowego oraz dacie ważności badań lekarskich i psychologicznych – informuje Sebastian Chwalibogowski, naczelnik Wydziału Postępowań Administracyjnych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Co ma zmienić wprowadzenie kwalifikacji wstępnej? – Polepszyć umiejętności i wiedzę kierowców, a co za tym idzie, zwiększyć bezpieczeństwo na drogach – informuje Sebastian Chwalibogowski. Kierowcy, którzy zasiądą za kółkiem, wykonujący przewóz drogowy (z kwalifikacji zwolnieni są m.in. kierowcy wykonujący przewozy prywatnie), muszą wiedzieć, jak zachować się podczas poślizgu czy w trudnych warunkach drogowych, a nie jak parkować czy przejechać rondo (tego uczą się na kursach na prawo jazdy).

Kwalifikacja wstępna i cykliczne szkolenia okresowe mają nauczyć stosowania nowoczesnych układów i urządzeń, jakimi są naszpikowane nowoczesne ciężarówki. – Młody kierowca, przesiadając się z auta osobowego, nierzadko nie wie nawet, jak działają systemy kontroli trakcji czy stabilizacji toru jazdy, nie wspominając już o ABS. Dlatego, mimo poruszania się supernowoczesnym autobusem, nie potrafi odpowiednio zareagować na sytuację na drodze.

Szkolenia te pozwolą na bieżąco poprawiać umiejętności, zmniejszać zużycie paliwa i zwiększać zarówno konkurencyjność polskich firm przewozowych, jak i komfort ich pasażerów. W dodatku nie narażą przedsiębiorcy na kary, które w Unii Europejskiej sięgają kilku tysięcy euro i mogą doprowadzić do odebrania przewoźnikowi uprawnienia do wykonywania przewozów drogowych – wymienia Chwalibogowski.

Przewoźnicy się buntują

Przewoźnicy, choć zmiany uznają za słuszne, krytykują niektóre rozwiązania. Przede wszystkim zakres szkolenia – ich zdaniem zbyt szeroki. Unijna dyrektywa, która kazała nam zmienić system szkoleń, określiła ich czas maksymalny – 280 godzin i skrócony – 140 godzin. – Polski ustawodawca przyjął czas maksymalny i ustalił godzinę lekcyjną na 60 minut. To ewenement– twierdzi dyrektor Wilk. – Niestety dłuższy kurs wiąże się z większymi kosztami. Do dziś nie wiadomo, kto za takie szkolenie zapłaci: kierowca czy firma – dodaje. O jakich pieniądzach mowa? Przewoźnicy obliczyli, że może to być nawet ok. 10 tys. zł. Dlatego mają wątpliwości, ilu będzie chętnych na takie szkolenia, choć na rynku brakuje już 20 tys. zawodowych kierowców.

Agata Łukaszewicz
Rzeczpospolita

Czy po tym szkoleniu za 10 tys.złotych w dalszym ciągu będzie można usłyszęc słowa brak doświadczenia!!!!
Kogo będzie na to stać i dla kogo będą te kursy???
Będą kierowcy uciekać na kategorię C i E do C, gdzie znacznie lepiej są płatne te kategorie prawa jazdy.
Czy kierowca który zapłaci 10 tys. za kurs będzie chciał pracować 30 dni za 1100-1300zł ? nie sądze.
Czyżby Unia chciała doprawadzić firmy przewozące osoby do upadku w sposob okrężny poprzez brak kierowców? A z drugiej strony te wypadki ....

Temat: Leczenie AZS: terapie, leki, maści »  Sekcja: Leczenie AZS: terapie, leki, maści »  Data Śr lut 23, 2005 10:38 pm

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 9993

Dopóki ktoś ma Candidę, nie może wyeliminowac alergii! Wniosek jest następujący: W trakcie kuracji całkowitego oczyszczania organizmu należy jednocześnie usunąć Candidę.

Wykazanie nadmiernej ilości Candidy we florze jelitowej, na podstawie badań lekarskich, jest bardzo trudne. Jednak na podstawie zaobserwowanych objawów można przypuszczać, że mamy do czynienia z nadmierna ilością Candidy. Objawy są następujące:
-u dzieci: pojawiają się toksyny w organizmie, które mogą powodować zmiany chorobowe nawet już u 3-4 miesięcznych dzieci. Może występować ciągły płacz, egzema, długotrwałe zaparcia (oddaje stolec raz w tygodniu), bóle brzucha, bezsenność, nadpobudliwość (ciągłe bieganie, pocieranie nosa i oczu), drapanie odbytu, bóle głowy, wysięg z nosa, zapalenie oczu,alergia skórna, biegunka ze śluzem. Przeprowadzane badania, pomimo dokuczliwych objawów, nie wykazują zmian chorobowych.
-U dorosłych występują: migrenowe bóle głowy, problemy z widzeniem (złe widzenie tła, widzenie synchroniczne), zapalenia dróg oddechowych, astma, ciągły kaszel, wysięg z nosa, biegunka, zaparcie, wzdęcia, nadmiar gazów brzusznych prowadzący, aż do konieczności pozostawania w domu, świąd odbytu, różne alergie otyłość i ból żołądka.
Badania przeprowadzone z powodu bólu żołądka wykazują obecność helikobakter i nadmiar kwasów. Na tej podstawie zwykle jest stosowane leczenie antybiotykowe. Ale przeciwnie do oczekiwań stan chorego jeszcze bardziej się pogarsza.
Osoby, które dotknięte są Candidą mają wielkie zapotrzebowanie na czekoladę, słodycze i słodkie wypieki z delikatnej mąki. Może występować również zapotrzebowanie organizmu na piwo i inne alkohole. Osoby te nie mogą schudnąć nawet przy diecie sprowadzonej do 0. W przypadku pojawienia się powyższych objawów można przypuszczać, że mamy do czynienia z Candidą. Pewności nabieramy wówczas, gdy wszystkie badania są negatywne, a pacjent ma jednak dolegliwości.
Gdzie umiejscawia się Candida.
W jamie ustnej – pleśniawki, w kanale trawiennym, w pochwie

Jak można udowodnić, że mamy do czynienia z Candidą?
-W przypadku zastosowania colon hydroterapii widzimy, że wypłyną z wodą całe kolonie grzybów. Są one w formie śluzowatej. Normalnie te grzybo-drożdże są bardzo mocno przyczepione do ścianek jelita grubego i nie znajdują się w kale. Dlatego badanie laboratoryjne kału nie wykazuje ich obecności.
-Candida znajdująca się w pochwie może być jednoznacznie wykazana przez badanie laboratoryjne śluzu. Jeżeli w pochwie znajduje się Candida, można prawie w 100% być pewnym, że zakażenie Candida jest w jelicie grubym. Należy wówczas zastosować leczenie kompleksowe, a nie tylko miejscowe.
-Jeżeli u człowieka otyłego w wyniku badań jest ustalone zniszczenie wątroby w takim stopniu, że jest podejrzenie nadmiernego używania alkoholu, a chory stwierdza, że nie nadużywa alkoholu, to nie wolno przyjmować, że mówi on nieprawdę i jest alkoholikiem. W jego przypadku powodem zniszczenia wątroby może być Candida, ponieważ wytwarza ona alkohol w ogromnych ilościach.

Temat: Praca w SW »  Sekcja: Więziennictwo i resocjalizacja »  Data Sob Sie 30, 2008 2:31 pm

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 3868

Dzięki za odpowiedź w pniedziałek dowiem się gdzie pojadę i kiedy.
Po ładnych kilku miesiącach od testów i badań lekarskich w końcu zadzwonili i od 01.09 będę pracował w AŚ.

Temat: Broń w pełni automatyczna w ochronie. »  Sekcja: Branża Security »  Data Sro Lut 15, 2006 8:57 pm

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2836

Cytat:

co do szkoleń z zakresu "...strzelania dynamicznego w ruchu...", proponuję używać albo określania" strzelań dynamicznych" albo "strzelań w ruchu" [strzelania dynamiczne polegają na rozwiązywaniu zadań strzeleckich zmiennych w czasie i układzie celów (IPSC, IDPA), w trakcie strzelań dynamicznych niejednokrotnie dochodzi do strzelania w trakcie przemieszczania się].
BG: jak często strzelacie i kto prowadzi te zajęcia? do jakich celów, jakie sytuacje, jakie odległości. Ile mieliście sytuacji "realnego zagrożenia"?

pzdr



Uzyłem sformułowania strzelania dynamiczne w ruchu bo niejednokrotnie spotkałem się z nazwą strzelania dynamiczne przy zwykłych strzelaniach tarczowych z tym, że do kilku tarcz z tej samej pozycji.
Nasze szefostwo "strzela "IPSC.
Mówiąc o uzywaniu czy jak kto woli posługiwaniu się bronia mam na mysli nie tylko strzelanie i obsługe broni ale równiez wykorzystywanie broni palnej jako broni impaktowej do zadawania uderzeń, blokowania, manipulacji układem nerwowym itp.
Jeżeli chodzi o obowiązkowe strzelania to strzelaja wszyscy pracownicy ochrony z sekretarką włącznie (tez posiada licencję POF) minimum raz w kwartale. Grupy interwencyjne, konwojówka i ochrona osobista strzela co miesiąc po około 300 szt amunicji na łeb (krótka: pistolet, rewolwer, długa: strzelba, maszynka i karabin). Zajecia prowadzi albo własciciel firmy (instr. strzelectwa, taktyki i techn interwencji, instr. ju-jitsu i comabat ju-jitsu, członek PZISM) albo dowódca skcji ochrony placówek dyplomatycznych (takie same uprawnienia) albo dowódca sekcji ochrony osobistej (takie same uprawnienia + instr. nurk. i combat 56)
Cele przerózne, od zwykłych papierów takich jak na licencję po tarczę "swój -obcy", "terrorysta z zakładnikiem", tarcze wojskowe, IPSC i "blachy". Odległości od 0 do 20 m dla broni krótkiej i maszynowej, 300 - 400 karabin.
Użycia broni palnej w sensie definicji ustawowej nie było, natomiast były strzały ostrzegawcze w sytuacji zagrożenia kijami bejsbolowymi i innym "sprzetem" oraz kilka rozbrojeń (w tym z broni palnej) bez uzycia przez naszych pracowników broni palnej.
W szkoleniu wykorzystujemy równiez system FX Simunition przy szkoleniu ochrony osobistej, Grup interwencyjnych i konwojowych.
Sytuacje przeróżne. Od charakterystycznych dla poszczególnych grup szkoleniowych po bardzo nietypowe jak na nasze warunki, np: napstnik "uzbrojony" w pas szekira z wzwalaczem manualnym lub bezwładnosciowym (poziomowanie). Grupy interwencyjne przechodzą szkolenie podobne jak AT.
Nie jestesmy ZPChr dzieki czemu nie żerujemy na innych zmuszonych płacić składki na PFRON, nie zatrudniamy inwalidów i nie wmawiamy klientom, że to w pełni sprawni wykwalifikowani PO. Prowadzimy własną selekcję kadry robiąc egzamin teoretyczny i praktyczny oraz przeprowadzając test psychologiczny w momencie zatrudniania. Co najciekawsze szefostwo wymagało badań lekarskich (w tym od psychologa) oraz kursów specjalistycznych już od początku istnienia firmy tzn od poczatku lat 90 kiedy niektórym nawet się nie sniło coś takiego jak licencja PoF

Temat: Usługi w zakresie szkolenia poborowych na kierowców »  Sekcja: Przetargi »  Data 4 Kwiecień 2008, 14:25

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 826

Modyfikacja Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
w postępowaniu o zamówienie publiczne o wartości powyżej 14 000 EURO prowadzonym w trybie „przetargu nieograniczonego” Usługi w zakresie szkolenia poborowych na kierowców kat. „C” i „C+E”.
Na podstawie art. 38 ust.4 ustawy z dnia z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655) dokonuje się modyfikacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia do prowadzonego w trybie „przetargu nieograniczonego” postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na szkolenie poborowych na kierowców kategorii „C” i „C+E”:

1. w pkt. III.2). lit. b, – Szczegółowy zakres usługi - jest:
b) Szczegółowy zakres usługi zawiera:
• specjalistyczne badania lekarskie, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawienia do kierowania pojazdami ( Dz.U. Nr 2 poz. 15, 2004 r.)
• szkolenie 150 poborowych posiadających prawo jazdy kat.„B” na kierowców kat.”C”,
• szkolenie 20 z ww. liczby poborowych na kierowców kat.”C+E”,
• skierowanie wyszkolonych poborowych na egzamin państwowy,
• doszkalanie teoretyczne lub praktyczne poborowego,
• skierowanie na egzamin dodatkowy (poprawkowy) – bez względu na ich ilość,
winno być:
b) Szczegółowy zakres usługi zawiera:
• specjalistyczne badania lekarskie, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawienia do kierowania pojazdami ( Dz.U. Nr 2 poz. 15, 2004 r.)
• szkolenie 123 poborowych posiadających prawo jazdy kat. „B” na kierowców kat.”C”,
• szkolenie 13 z ww. liczby poborowych na kierowców kat. „C+E”,
• skierowanie wyszkolonych poborowych na egzamin państwowy,
• doszkalanie teoretyczne lub praktyczne poborowego,
• skierowanie na egzamin dodatkowy (poprawkowy) – bez względu na ich ilość,

2. w załącznikach od 1 do 8 jest:
Nazwa zadania:
„Szkolenie 150 poborowych posiadających prawo jazdy kat. „B” w zakresie uzyskania przez nich prawa jazdy kat. „C” i szkolenie 20 z ww. liczby poborowych na kierowców kat.”C+E”
w terminie do dnia 15.12.2008 r.”
winno być:
Nazwa zadania:
„Szkolenie 123 poborowych posiadających prawo jazdy kat. „B” w zakresie uzyskania przez nich prawa jazdy kat. „C” i szkolenie 13 z ww. liczby poborowych na kierowców kat.”C+E”
w terminie do dnia 15.12.2008 r.”

Pozostałe zapisy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia pozostają bez zmian.
Równocześnie na podstawie art. 38 ust.6 ustawy z dnia z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655) przedłuża się termin składania ofert do dnia 14 kwietnia 2008 r. do godz. 13.00.

SZEF

/ - / płk dr inż. Ryszard RYBCZYŃSKI

Temat: Wyrok sądu w sprawie tragedii na półmaratonie w Korycinie »  Sekcja: Tematy biegowe »  Data Pią Paź 03, 2008 15:11

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 3072

Dosyć długo będziemy pamiętali przerabianą tu na forum nadinterpretację imprezy amatorskiej przez dyrektora jednego z maratonów. Co ciekawe ta nadinterpretacja została bardzo szybko obalona przez przedstawicieli PZLA, którzy stwierdzili, że maraton, w ramach którego rozgrywane są Mistrzostwa Polski niekoniecznie musi stać się imprezą sportową tylko dla zawodowców. Co ciekawe - obecnie od amatorów nie wymaga się tam badań lekarskich, mimo, że wcześniej brak badań powodował wykluczenie z udziału.

Impreza rekreacyjna (w domyśle masowa) to impreza w której biorą udział amatorzy i interpretacja, że od pewnego dystansu impreza przestaje być rekreacyjna jest tylko nadinterpretacją.

Temat: Wyrok sądu w sprawie tragedii na półmaratonie w Korycinie »  Sekcja: Tematy biegowe »  Data Czw Paź 02, 2008 16:04

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 3072

Cytat:

Każdy startujący w imprezie sportowej ma obowiązek posiadania badań lekarskich oraz ubezpieczenie NNW Jeśli ktoś badań nie ma to startować nie ma prawa, a jeśli organizator go dopuści to podejmuje ogromne ryzyko i całą odpowiedzialność bierze na siebie.



To oczywista nieprawda. Nie wiem zkkim gadałeś, ale to był raczej głąb a nie specjalista. Od kilku lat w imprezach sportowych obowiązuje rozporządzenie ministra sportu dokładnie regulujące tę kwestę. Wystarczy: OŚWIADCZENIE.

Temat: Urolog »  Sekcja: Urolog »  Data 2009-04-08, 19:19

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 408

Cytat:

Potwierdzam wcześniejsze oceny,w wynikach nic nie wskazuje na nowotwory i proszę wybaczyć wiele badań lekarskich,usg w tym przezpochwowe nie wykazują jakiś niepokojących objawów a nagle TK wynajduje guz i to o dużych rozmiarach,wszyscy lekarze się mylą?Przecież badanie usg jest też dobrym badaniem i guz takich rozmiarów,nie zauważyć?w kilku badaniach.Nie wierzę!Uważam,ze należy powtórzyć badanie.(błędy się zdarzają)


No tak ale które badanie, czy mam isc do jeszcze innego lekarza? jestem załamana.......

Temat: Czy 6 w Totolotku to cud? »  Sekcja: Wierzyć, nie wierzyć? »  Data Pon Lut 28, 2005 19:00

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 24828

Cytat:


Dlatego bardzo proszę Pilsatrze o przedstawienie wyników badań według których taki, a nie inny (podany przez Ciebie) jest statystyczny błąd w diagnozach lekarskich.

Cytat:

Somewhere between 2.9% and 3.7% (average: 3.3%) of these suffer an "adverse event" while in the hospital. An "adverse event" is defined as an injury caused by medical management rather than by the underlying disease or condition of the patient. [...] Of all adverse events, somewhere between 53% and 58% (average: 55.5%) are attributable to mistakes.

Cytat:

A ja staję się coraz bardziej nieufny co do rzetelności wszelkich badań naukowych i ich wyników - kiedy uwzględni się możliwość popełnienia błędu, pomyłek, zwykłych oszustw itp itd.



Oczywiście wyłącznie wtedy, kiedy wyniki tych badań stoją w sprzeczności z Twoim światopoglądem. Kiedy wyniki Twój światopogląd potwierdzają, wówczas są na 100% bezbłędne i godne zaufania.

Temat: Jak Pan Bog przekonywal o swoim istnieniu. »  Sekcja: Wierzyć, nie wierzyć? »  Data Nie Lut 27, 2005 19:40

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 10313

Cytat:

Czy to wszystko jest w jakikolwiek sposób udokumentowane? Np. można gdzieś obejrzeć wyniki badań lekarskich przed i po? Czy istnieją jakieś wiarygodne dowody? Bo legendy, opowieści, znajomy znajomego to bardzo mało przekonujące źródła ...


Oczywiście. Już obiecałam Pilasterowi i jak zdążę to jeszcze dzisiaj w wątku "czy 6 w totolotku to cud?" pojawi się jedna relacja z szczegółowymi danymi jacy lekarze kiedy co i gdzie można znaleźć dokładną medyczną dokumentację, bo ja opieram się tu na opracowaniu popularno-naukowym, ale na podstawie danych można znaleźć dokładną dokumentację po łacinie nawet bo wszystko jest dokumentowane

Temat: problem z wydaniem dokumentow »  Sekcja: Szkolenie kierowców »  Data Czw Mar 05, 2009 16:29

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 2349

Z tego co się dopytałem u znajomych to zawsze jest badanie lekarskie wymagane przed rozpoczęciem jazdy i jeśli takiego nie ma to nie dopuszczają. Nie wiem może u mnie jakiś pojedynczy przypadek ? Chociaż wątpię, już nie mam ochoty chodzić do tego OSK Panie "sekretarki" chyba śmieszy ta sprawa sadząc po wyrazie twarzy i mam sobie załatwić takie orzeczenie, jednocześnie mówiąc, że nikt mi takiego nie wyda. Mi też wydaje się, że to ich wina bo powinni sprawdzić czy papiery są pełne, ale jak dla nich to śmieszne nic poza tym.

Jest jakiś przepis mówiący o tym, że kursant dopiero po dostarczeniu badań lekarskich może iść na praktykę?

Temat: problem z wydaniem dokumentow »  Sekcja: Szkolenie kierowców »  Data Czw Mar 05, 2009 22:34

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 2349

I to właśnie tak jest. Mnóstwo nieprofesjonalizmu.
NIE WOLNO ROZPOCZĄĆ KURSU, jeżeli nie ma badań lekarskich.
Nawet jak Ci teraz wystawią zaświadczenie o ukończeniu kursu, to w WORD papiery Ci odwalą, że względu na brak orzeczenia lekarskiego.
Za zgłoszenie do starostwa o takim przypadku, OSK powinien mieć zabrane uprawnienia i starać się o nie ponownie po upływie 3 lat.
Podstawa: przestępstwo wobec dokumentów.
Powinni Ci oddać kasę za kurs nieodbyty. I musisz niestety zrobić nowy.
W Toruniu taki przypadek z badaniami był i zakończyło sie tak jak wyżej napisałem.

Temat: problem z wydaniem dokumentow »  Sekcja: Szkolenie kierowców »  Data Czw Mar 05, 2009 22:48

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 2349

Cytat:

I to właśnie tak jest. Mnóstwo nieprofesjonalizmu.
NIE WOLNO ROZPOCZĄĆ KURSU, jeżeli nie ma badań lekarskich.
Nawet jak Ci teraz wystawią zaświadczenie o ukończeniu kursu, to w WORD papiery Ci odwalą, że względu na brak orzeczenia lekarskiego.
Za zgłoszenie do starostwa o takim przypadku, OSK powinien mieć zabrane uprawnienia i starać się o nie ponownie po upływie 3 lat.
Podstawa: przestępstwo wobec dokumentów.
Powinni Ci oddać kasę za kurs nieodbyty. I musisz niestety zrobić nowy.
W Toruniu taki przypadek z badaniami był i zakończyło sie tak jak wyżej napisałem.



Dzwoniłem do WORDu i powiedzieli, ze przyjmą papiery tylko wydział komunikacji może to zweryfikować. Więc? jak to jest? jak mają mi dać te papiery a potem sobie mogę nimi podetrzeć co najwyżej to nie widzę innej opcji jak złożenie skargi. Już sam nie wiem czy to moja wina czy ich? zero informacji z ich strony

Temat: brak zgody na zaległy urlop »  Sekcja: Zaległy urlop »  Data Wto, 13 Sty 2009, 15:14

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 606

jeżeli jest to urlop zaległy za 2008 rok to musi go wykorzystać pracownik do końca marca 2009 w terminie uzgodnionym z pracodawcą. Temu termin podany przez pracownika nie odpowiada.
Prawdą jest, że pracodawca bez ważnych badań lekarskich nie może dopuścić pracownika do pracy. Dlatego też u mnie w firmie jest stosowana praktyka - badania (zaliczam dzień pracy) i od następnego dnia pracownik może rozpocząć urlop.
Drugim aspektem sprawy może być to czy pracodawca ściąga pracownika do pracy w celu wręczenia mu wypowiedzenia. Jeżeli Pracowni ma zdolność do pracy (przynosi zaświadczenie od lekarza) to fakt, że przyjęto na jego miejsce kogoś innego nie ma znaczenia. Jeżeli pracownik nie jest zdolny do pracy ma poprzednim stanowisku wówczas pracodawca wykręcając się, że nie ma innej pracy rzeczywiście może go zwolnić.

Temat: 17 maja 2009 startuje 6. mBank Łódź Maraton »  Sekcja: mBank Łódź Maraton »  Data Pią Mar 20, 2009 17:29

Odpowiedzi: 462
Wyświetleń: 21234

Cytat:

Czy punkt regulaminu dot. badań lekarskich należy rozumieć, że nie będą honorowane oświadczenia zawodników (tak jak na wszystkich zawodach), a konieczne będą zaświadczenia wystawione przez lekarza (jakiego? pierwszego kontaktu czy sportowego)? Co to znaczy aktualne badanie? Jest to określenie nieostre i dosyć uznaniowe - wystawione miesiąc, dwa tygodnie czy pół roku przed zawodami?



Jak pójdziesz do lekarza to się dowiesz

Ja mam datę ważności kiedy mam przeprowadzić następne badania...

Temat: Jak zacząć?? »  Sekcja: Rajdowa szkoła »  Data Czw Cze 21, 2007 10:41 am

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 23468

Cytat:

NOo dobra ale ja mam takie pytanka. Po pierwsze: zdobywam licencje WT. Jaki jest koszt jej rocznego utrzymania i czy jezeli zakładam że w nadchodzacym sezonie nie będę startował to moge jej nie opłacać. Omówie na przykładzie. Zdobywam teraz WT. Niestety okazuje sie, że nie mam kasy jednak i w roku 2008 nie będe startował w związku z tym nie opłacam licencji na ten rok. Ale np pod koniec 2008 roku mam budzet na kilka strartów na rok 2009, i wiem, że będe startował to poprostu robie opłate na rok 2009 i kwita? czy są konsekwencje że nie opłaciłem jej w 2008 roku? A drugie pytanko czy ktoś wie, które automobilkluby organizują te szkolenia na WT? Czy tylko Ak Polski?



Licencje wydaje się dożywotnio. Minąć może termin badań lekarskich, ale te można odnowić i nie ma obowiązku mieć cały czas aktualnych badań.

Członkostwo w klubie chyba też można zawiesić i nie trzeba w tym czasie składek opłacać.

Temat: zwolnienie ciążowe przerwane urlopem wypoczynkowym »  Sekcja: Wynagrodzenie podczas choroby »  Data Pią, 19 Gru 2008, 12:42

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 853

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 20 marca 2008 r. (sygn. akt II PK 214/07).

Nie budzi zastrzeżeń stanowisko zaskarżonego wyroku gdyż kontrolne badania lekarskie, o których mowa w art. 229 § 2 k.p. przeprowadzone są: „w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku”. Urlop wypoczynkowy polega na czasowym niewykonywaniu pracy na dotychczasowym stanowisku i już tylko z tego powodu nie można przyjąć, że niezbędnym warunkiem rozpoczęcia urlopu jest przeprowadzenie kontrolnych badań lekarskich. Badania te są niezbędne przed dopuszczeniem do wykonywania pracy, natomiast nieprzeprowadzenie ich przed urlopem nie pozostaje w sprzeczności z istotą urlopu wypoczynkowego.

Prasa fachowa rozpisywala sie na ten temat np we wrzesniu 2008. Jak kadrowa dobrze poszuka to znajdzie

Temat: Wyrok sądu w sprawie tragedii na półmaratonie w Korycinie »  Sekcja: Tematy biegowe »  Data Czw Paź 02, 2008 11:15

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 3072

Wczoraj pytałem dokładnieo te kwestie organizacyjne specjalistów. Otóź teswistki co wypełniamy, że startujemy na własną odpowiedzialność po prostu nic nie dają, ani nam, ani tym bardziej orgom. Każdy startujący w imprezie sportowej ma obowiązek posiadania badań lekarskich oraz ubezpieczenie NNW Jeśli ktoś badań nie ma to startować nie ma prawa, a jeśli organizator go dopuści to podejmuje ogromne ryzyko i całą odpowiedzialność bierze na siebie. W praktyce wygląda to tak że nikt nie wymaga badań i ubezpieczenia (no może poza imprezami jak mityngi odbywającymi się na stadionie). Z drugiej strony - gdyby tak przestrzegano tych przepisów to liczba startujących skurczyłaby się dramatycznie. Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana przepisów, choć tak na prawdę, w teorii, obowiązujące teraz przepisy są dla naszego bezpieczeństwa.

Temat: XXVII Łowicki Półmaraton »  Sekcja: Imprezy krajowe »  Data Wto Wrz 23, 2008 07:31

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 2523

Cytat:


Warunki uczestnictwa:
W biegu uczestniczyć mogą zawodnicy, którzy:

- nadeślą imienne zgłoszenie na piśmie na adres:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu,
99-400 Łowicz,

ul. Jana Pawła II 3
do dnia 19 września 2008 roku.

- ukończyli 16 rok życia,
- posiadają aktualne badania lekarskie.



Czy powyższy fragment regulaminu oznacza, że:
1.Nie będzie zapisów rano w dniu biegu w biurze zawodów
2.Zwyczajowo podpisane oświadczenie nie wystarczy i bez badań lekarskich nie pobiegnę ?

Temat: zmiany w prawach »  Sekcja: Szkolenie kierowców »  Data Czw Wrz 18, 2008 18:33

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 769

na stronie głównej portalu są dwa artykuły,
http://www.prawojazdy.com.pl/index.php?module=news2&action=view&id_news=1001 z dnia 15.09 i
http://www.prawojazdy.com.pl/index.php?module=news2&action=view&id_news=1003 z dzisiaj

pierwszy artykuł mówi, że misterstwo wycofało się z pewnych założeń np. badań lekarskich przy wymianie dokumentu, a dzisiejszy artykuł już wspomina o badaniach.
Jest wogóle ostateczna forma ustwy i jakis termin wprowadzenia jej w życie?
Ostatnio w mediach jest taki wielki szum wokol prawa jazdy, ciagle jakies zmiany. Jestem na początku kursu, więc już sam nie wiem na jakich zasadach będę zdawać....

Temat: Badania lekarskie - kiedy. »  Sekcja: Egzamin na prawo jazdy »  Data Pon Wrz 01, 2008 17:28

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 735

Ostatnio zapisując się na egz teoretyczny na kat A. pani w okienku zapytała mnie dlaczego nie posiadałem badań lekarskich PRZED rozpoczęciem kursu. Wiem, że ośrodki nauki wprowadziły manierę, że lekarz wypisuje na pierwszych zajęciach orzeczenie, mi się nie chciało czekać i poszedłem sobie w innym terminie ( tydzień przed zapisaniem się na egz ). 8 lat temu robiłem B i postąpiłem tak samo i nie było, żadnych problemów.
Z ciekawości przeczytałem ustawę i nie mogłem znaleźć zapisu, że należy wykonać badanie lekarskie przed rozpoczęciem kursu.

Owszem jest zapis, że prawo jazdy może otrzymać osoba, która uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Ale to jest jedynie wymóg dla wydania PJ. A jedynym kryterium rozpoczęcia kursu jest wiek.
Coś przegapiłem ? Jak ktoś wie coś więcej to byłbym wdzięczny za info.

Temat: w Polsce nie można pomagać bezinteresownie :/ »  Sekcja: Z kraju i ze świata »  Data Pon Cze 05, 2006 14:20

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 1895

Cytat:

Odpowiem krótko : Prawo,które odrzuca zasadę miłosierdzia nie jest prawem.A takie bywa prawo cywilne. Na przykład są osoby,które renty powinny otrzymać a nie otrzymują ,choć wyniki badań lekarskich wskazują na konieczność przyznania renty tym osobom.Czy zatem mamy cywilne prawo pogańskie? Tak nazwę brak miłosierdzia w prawie cywilnym.Wiem,że mocne słowa,ale jeśli będzie obojętność to cywilizacja zginie.Bez miłości jak bez powietrza nie można przeżyć.


Nasze Prawo nie pojawiło się z Nieba.
Tworzyli i stworzyli je ludzie libero-lewicy z pod sztandarów Unii Wolności, Sojuszu Lewicy-Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej, AWS.

To spadek po III Rzeczypospolitej. Po PRL.

By go, Prawo, uczłowieczyć konieczny jest czas
Jeden przepis można szybko zmienić. A ile przy okazji stworzy się luk prawnych. Pól dla złodziei.
Lepiej wolniej, a systemowo.

Temat: Potrzebne informacjie o kursie na przewóz rzeczy »  Sekcja: Szkolenie kierowców »  Data Nie Paź 26, 2008 12:36

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4243

Najważniejsza jest data uzyskania uprawnień, jeżeli zdążysz przed 10 września 2009 zrobić C, to już wygrałeś. Teraz jeżeli masz przewóz rzeczy to możesz pracować do 10 września 2014. jeżeli nie masz przewozu rzeczy to masz szansę go zrobić do 10 września 2010, później już tych kursów nie będzie i żeby pracować trzeba będzie robić szkolenie okresowe 35 godzin.
Do 10 września 2014 musisz wymienić prawojazdy w celu uzyskania wpisu w rubrykę 11. wpis będzie dokonany na podstawie:
1. szkolenia okresowego
2. badań lekarskich
3. badań psychotechnicznych
jeżeli nie uzyskasz wpisu nie tracisz uprawnień, ale nie możesz pracować jako kierowca (z wyjątkami takimi jak wojsko, straż itp.)

Temat: Okulista »  Sekcja: Okulista »  Data 2008-04-15, 19:34

Wyświetleń: 180

ROZ.MIN.ZDROWIA W SPRAWIE BADAŃ LEKARSKICH KIEROWCÓW I OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ DO KIEROWANIA POJAZDAMI DZ.U.Z DNIA 9 STYCZNIA2004 ZAŁ.NR 3 SPOSÓB OCENY STANU NARZĄDU WZROKU W CELU STWIERDZENIA ISTNIENIA LUB BRAKU PRZECIWWSKAZAŃ ZDROWOTNYCH DOKIEROWANIA POJAZDAMI .UBIGAJĄCY SIĘ O PRAWO JAZDY KAT.C C+E POWINIEN ROZPOZNAWAĆ PRAWIDŁOWO BARWY CZERWONY,ZIELONY,ŻÓŁTY.I TU MAM PYTANIE JEŚLI OSOBA KTÓRA MA PROBLEMY Z NIE KTÓRYMI TAB.ISHIHARY A PRZJDZIE TEST NA LAMPIE WILCZKA MOŻE ZOSTAĆ KIEROWĆ ZAWODOWYM.DODAM ŻE KOLORY ODRÓŻNIA PRAWIDŁWO.

Temat: Nasze starty w 2008. »  Sekcja: ENTRE.PL »  Data Sro Maj 14, 2008 17:42

Odpowiedzi: 933
Wyświetleń: 54374

Jeszcze widzę Waszą troskę o moje zdrowie. DZIĘKUJĘ !!! Rzeczywiście, wczoraj biegło mi się bardzo dobrze, rzekłbym nawet, że pewnie i swobodnie. No i czas, jaki "wykręciłem" (a statystyki chyba nie kłamią) pokazuje, że był to mój najlepszy bieg od 35-ciu miesięcy. Tak, tak, sam się zdziwiłem, ale taka jest prawda. To mnie cieszy! Chyba poskutkowało lekkie "odpuszczenie" treningów. No i te słynne już kroplówki (co oni mi tam dali-już nie pamiętam). Ale to wszystko nie zmienia mojej decyzji - badań lekarskich nie odpuszczam. P.S. Dziś w gazecie" POLSKA" jest ładne zdjęcie z wczorajszej imprezy ( z naszym Jankiem na pierwszym planie) i krótki artykuł. Reklama biegu ENTRE też jest. POZDRAWIAM!

Temat: Badania lekarskie dla operatora dźwigów? »  Sekcja: BHP »  Data Czw, 16 Kwi 2009, 10:49

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 127

Witam

Mam problem u siebie w pracy, jeden z operatorów portalowych (portowe dźwigi gdzie kabina jest w pełni osłonięta ze wszystkich stron i znajduje się około 7 metrów nad ziemią) miał wcześniej wbijaną do badań lekarskich pieczątkę "zdolny do pracy na wysokości powyżej 3m" przejrzałem wcześniejsze badania, kiedys nie miał w ogóle wbite, innym razem miał "Zdolny do pracy na wysokości do 3m". Obecnie dostał tą ostatnią opcję, czyli praca na wysokości do 3m, czy tym samym może on obsługiwać dźwigi portowe? z tego co wyczytałem w rozporządzeniu to praca jako operator na dźwigu nie jest pracą wysokościową ponieważ ze wszystkich stron jest przed upadkiem z wysokości. Proszę o odpowiedź specjalistów.

dziękuję i pozdrawiam.

dodam:

tekst z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z późn. zm.

§ 105. 1. Pracą na wysokości w rozumieniu rozporządzenia jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi.
2. Do pracy na wysokości nie zalicza się pracy na powierzchni, niezależnie od wysokości, na jakiej się znajduje, jeżeli powierzchnia ta:
1) osłonięta jest ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1,5 m pełnymi ścianami lub ścianami z oknami oszklonymi;
2) wyposażona jest w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości.

Temat: Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum »  Sekcja: Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum »  Data piątek, 9 marca 2007, 16:07

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 7665

Po przeanalizowaniu tematu licencji modelarza lotniczego dochodzę do wniosku, że wcale złym pomysłem nie były licencje krajowe i FAI. Licencja krajowa mogła by spełniać rolę polisy ubezpieczenia OC modelarza i taka plus koszty jej wyprodukowania i przesłania powinna być jej cena. Natomiast licencja, nazwijmy ją FAI niech by sobie była obwarowana wymogami i procedurami, praktycznie wymaganymi od reprezentacji i kadry. Jeśli popatrzeć uważnie to sami sobie utrudniamy życie. Popatrzmy jak sprawy badań lotniczo-lekarskich /bo takie a nie Przychodnie Sportowe obowiązują w Sportach Lotniczych/ są realizowane w innych krajach. Akurat miałem do czynienia z wymogami stawianymi skoczkom spadochronowym we Francji i Angli, sam wykonałem przeszło 1700 skoków ze spadochronem w różnych krajach. I tak we Francji od skoczka wymaga się orzeczenia lekarza orzecznika w dziedzinie komunikacji, a spełnieniem tego wymogu jest ...posiadanie dokumentu PRAWO JAZDY. Na wyspach skoczek spadochronowy rejestrując się w instytucji organizującej skoki składa pisemne oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i powstrzymaniu się od wykonywania skoków w przypadku złego samopoczucia. Może działania ledislacyjne zaimplikowane przez Komisję Modelarską powinny korzystać ze sprawdzonych zachodnich wzorców w trochę bardziej DUŻYM lotnictwie?

Temat: Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum »  Sekcja: Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum »  Data wtorek, 17 kwietnia 2007, 16:00

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 7665

Cytat:

Cześć!
Czy wiecie, że wystarczy napisać oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i potwierdzić że badania dostarczy sie w poźniejszym terminie aby otrzymać licencję.i


W późniejszym terminie? Jakim? 7-dniowym?
To żarty? Przecież wyraźnie pisze na stronie AP:
pkt. 6.1.
zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania określonej dyscypliny sportu wydane przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego w oparciu o przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Sportu z dnia 3 października 2006 r – Dz. U. Nr 189, poz. 1396, lub udokumentowane posiadanie ważnych badań lotniczo lekarskich wydanych w oparciu o przepisy zawarte w Rozdziale 2 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze (tekst jednolity opublikowany Obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 17 maja 2006 r. - Dz. U. Nr 100, poz. 696.
Wiem, że teraz narobię sobie wrogów, ale to tak być nie może.
No chyba, że napłynęło tak mało wniosków o licencję, że komisja ogłosiła amnestię . Przecież to jest jasna sprawa, że nikt kto otrzyma licencję w ten sposób to żadnych badań już nie dostarczy!

pozdrawiam wszystkich "naiwnych", którzy wystali się w kolejkach jak ja i zapłacili lekarzom za "obowiązkowe" badania sportowe.

arek

Temat: Wątek dla kierowców »  Sekcja: O wszystkim »  Data 27.06.2008 16:57

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 963

A masz problemy z oczami? Z kolorami? To sprawdzają w czasie badania lekarskiego, u okulisty.

Ale pocieszę cię - chyba tylko ktoś zupełnie niewidzący nie dostanie prawa jazdy. Dzisiaj nawet daltonizm czy konieczność dużej korekcji nie przekreśla człowieka. Ba, nawet osoba z jednym okiem, choć w tym wypadku już nie zawodowe.

Nie warto się przejmować na zapas. Najlepiej zapytać lekarza.

======================================
Tu masz szczegóły:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0015.htm

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 1 kwietnia 2005r. w sprawie badań psychologicznych kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz wykonujących pracę na stanowisku kierowcy.
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/0622.htm

Przy kat. C, CE i D niestety jest chyba jednak wymagane rozpoznawanie podstawowych barw, ale tylko podstawowych.

Temat: Czy 6 w Totolotku to cud? »  Sekcja: Wierzyć, nie wierzyć? »  Data Nie Lut 27, 2005 23:52

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 24828

A ja staję się coraz bardziej nieufny co do rzetelności wszelkich badań naukowych i ich wyników - kiedy uwzględni się możliwość popełnienia błędu, pomyłek, zwykłych oszustw itp itd.

Dlatego bardzo proszę Pilsatrze o przedstawienie wyników badań według których taki, a nie inny (podany przez Ciebie) jest statystyczny błąd w diagnozach lekarskich. Chodzi mi konkretnie o:
- kto te badania przeprowadzał ?
- kiedy to było ?
- jaki czasokres obejmowały owe badania ?
- ilu lekarzy brało udział w badaniach ?
- ich nazwiska ?
- jakie przypadki chorób brano pod uwagę ?
- nazwiska badanych pacjentów ?
- w jaki sposób wykazano że w ich przypadku lekarze się pomylili ?
- czy wykluczono możliwość pomyłki w stwierdzeniu pomyłki ?
- czy od tego czasu uwzględniono rozwój aparatury diagnostycznej ?
- jaki błąd w wynikach założono i na jakiej podstawie ?

Na początek może tylko tyle. Wybacz, ale to wstęp do uznania podanych przez Ciebie wyników statystycznych za naukowo udowodnione. Bez tych danych są one po prostu niewiarygodne.

Pozdrawiam